Anasayfa Tanıtım Yönetim Üyeler Üyelik Haberler İletişim


Sezgin Yüksel

SEZGİN YÜKSEL (1962 Merzifon)

Sezgin YÜKSEL 1962 tarihinde Merzifon’da doğdu. Aslen Ordu’ludur.
           İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra 1983 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümüne girdi.
            1987 yılında lisans eğitimini tamamladıktan sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı Trabzon Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu Müdürlüğünde Şehir Plancısı olarak göreve başladı.
            Çalışma yaşamı devam ederken sürdürmekte olduğu Karadeniz Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü Grafik Anasanat dalını 1998 yılında üniversite birincisi olarak tamamladı.
            2005-2007 yılları arasında   Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünde öğretim üyeliği yaptı.
 Sezgin YÜKSEL çeşitli kuruluşlarca talep edilen afiş ve kitap resimlemelerinin yanı sıra 1989 yılından günümüze kadar Çeşitli ülke çapında yarışma sergileri, Trabzon Sanatçıları Karma plastik sanatlar sergileri ve yine ülke çapında çeşitli fuarlar olmak üzere birçok karma sergiye katıldı. İstanbul (4), Ankara (6), Trabzon 4) ve Ordu (1) olmak üzere toplam 15 kişisel sergi gerçekleştirdi.
            Sanatçı BRHD Birlemiş Ressamlar ve Heykeltraşlar Derneği ve Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği Üyesidir.


 

 
 
   
 
 
 
   
Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği l Web Suvizyon® 2008-2015