Anasayfa Tanıtım Yönetim Üyeler Üyelik Haberler İletişim


Ankara MPİ Sergi Açılışı

     Derneğimiz tarafından bu yıl 9.Karma Resim-Heykel Sergimiz Ankara Milli Piyango Talihkuşu Sanat Galerisinde 05 Ekim tarihinde saat 18.00 de açıldı.

   

    Çeşitli sanatçı ve sanatseverlerin katıldığı açılış kokteylinde dernek yönetimi adına konuşan Mümin CANDAŞ “Ankaralı sanatseverlerle buluşturmaktan mutlu olduklarını, keyifli ve kaliteli bir sergiyle yeni başlayan sergi sezonuna merhaba dediklerini belirterek. 40 eserden oluşan bu sergide birbirinden değerli 40 sanatçının eşsiz yorumlarıyla Ankara ya farklı bir renk sunduk, sanatın paylaşımcı ve birleştirici boyutuyla eserlerimizi Türkiye’nin farklı illerinde 9. kez izleyiciyle buluşturuyor ve bundan mutluluk duyuyoruz. Derneğimizin bu güne kadar geçirdiği süreçte başarıyla yoluna devam ettiğini ve bundan sonrada devam edeceğini, sanatın ve sanatçının var olması, ilerlemesi ile ilgili üstüne düşen görev ve sorumlulukları dernek olarak yerine getireceklerini, bundan sonraki süreçte sanatseverlerden ve sanatçılardan da destek istediklerini belirtti.”  

      

   Çok sayıda sanatçı ve sanatseverin katıldığı serginin açılışında MPİ Yetkilileri, Trabzon Vakfı Yönetim Kurulundan Hayrettin İMAMOĞLU, BUDE Sanat galerisi sahibi Adil OCAK, BRHD Başkanı Önder AYDIN, Ressam Aynur OCAK, Canan MERCİMEK, Hüseyin MACAR, Mahir AKARCA ve birçok sanatsever yer aldı.   

  

  Sergi 16 Ekim tarihine kadar Ankara Milli Piyango Talihkuşu Sanat galerisinde 09.00/19.00 saatleri arasında izlenebilir.

 
 
   
 
 
 
   
Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği l Web Suvizyon® 2008-2015